ZprávyDRZWI HST /UNOSZONO - PRZESUWNE/ HARMONIA PRZESTRZENI, SPRAWNOŚĆ DZIAŁANIA, TRWAŁOŚĆ I KOMFORT UŻYTKOWANIA
2017-03-23 13:56:35

Drzwi HST są ewenementem na rynku - z jednej strony są odpowiedzią na oczekiwania w zakresie tworzenia coraz większych konstrukcji okiennych, z drugiej - spełniają najwyższe wymagania dla domów pasywnych. Ich konstrukcja pozwala uzyskiwać ponadprzeciętne właściwości w zakresie izolacyjności cieplnej.

Drzwi balkonowe typu HST mogą występować w co najmniej kilku różnych wersjach i układach skrzydeł oraz części nieotwieranych. Różnorodność konstrukcji jest jedną z niezaprzeczalnych zalet tego rozwiązania. Najpopularniejsze schematy drzwi HST to:

- 2-kwaterowe – z jednym lub oboma skrzydłami ruchomymi

- 4-kwaterowe – z dwoma środkowymi lub wszystkimi skrzydłami ruchomymi

Specjalistyczne okucia okienne gwarantują, że skrzydła swobodnie i bez najmniejszego oporu przesuwają się względem siebie lub względem nieotwieranych części konstrukcji. W tym rozwiązaniu uszczelnienie realizowane jest za pomocą zintegrowanych uszczelek, co gwarantuje wysoką szczelność. Odpowiednia szczelność przestrzeni pomiędzy poruszającymi się skrzydłami drzwi HST, w chwili gdy pozostają one w pozycji zamkniętej, zapewniona jest przez specjalny układ nakładających się na siebie zaczepów wyposażonych w system uszczelek przylgowych.

Jeśli do tego dodamy nieograniczoną wręcz ilość światła dziennego docierającą do pomieszczeń przez olbrzymie przeszklone powierzchnie skrzydeł i likwidację ewentualnych barier komunikacyjnych poprzez niskoprogową konstrukcję drzwi, to czegóż można oczekiwać więcej od drzwi balkonowych. Jednym słowem.

HARMONIA PRZESTRZENI, SPRAWNOŚĆ DZIAŁANIA, TRWAŁOŚĆ I KOMFORT UŻYTKOWANIA.

 

 BEZPIECZEŃSTWO DOMU
2017-03-23 13:51:01

O bezpieczeństwo domu, a tym samym swoje i swojej rodziny; dbamy dopiero wtedy, gdy z jakiegoś powodu tracimy jego poczucie. Bo .....włamywacz wtargnął do naszego domu albo - np. dwuletnie dziecko przebiegło przez szybę w zamkniętych drzwiach między pokojami. W kwestii bezpieczeństwa stolarki otworowej klientom najczęściej chodzi o dzieci...dlatego też częstym dodatkiem są klamki z kluczykiem czy inne zabezpieczenia uniemożliwiające całkowite otwarcie okna. Często też kliencie chcą mieć wszystko - okna w najwyższej klasie bezpieczeństwa, rolety antywłamaniowe, system alarmowy i monitoring. A wszystko w cenie podstawowej, najtańszej stolarki. Wtedy to proponuje się im kompromis - zrezygnowanie np. z okien o podwyższonej odporności na włamanie, bo alarm i tak gwarantuje przyjazd ekipy ochroniarskiej w ciągu kilku minut. Dużo rozsądniej jest wybrać np. okna, których złodziej nie wyważy w ciągu kilkunastu sekund i skupienie się na dodatkowych elementach, jak na przykład rolety. Standardowe rolety nie są co prawda antywłamaniowe, ale - paradoksalnie - mogą skutecznie zapobiegać włamaniom. Rolety stanowią dla złodzieja doskonałą barierę psychologiczną. Same w sobie nie są antywłamaniowe, ale zniechęcają intruza, który to musi pokonać nie tylko okno, ale jeszcze metalowe lamele. Z badań przeprowadzonych w Niemczech wynika, że tylko 5 % włamań to wtargnięcia do budynków z roletami.

 INWESTYCJA W SALON SIĘ OPŁACA
2017-03-23 13:43:32

Nasz klient nie jest branżowym fachowcem, zwykle buduje dom, ma pewne oczekiwania......
To, że powinien "dotknąć" produktu jest to oczywiste, ale dlaczego na siłę próbujemy eksponować wszystkie detale na raz ? Ilość przekrojów, narożników czy próbek zabałagania jedynie przestrzeń,tak że bywa trudno otworzyć czasami okno ekspozycyjne.To wszystko jest owszem - przydatne, ale dlaczego nie schować tego do szafek czy na zaplecze. Czy sprzedawca w salonie samochodowym pokazuje przekrój turbosprężarki albo mierzy grubość klocka hamulcowego, żeby sprzedać daną markę czy model auta? Są tam za to: dobra ekspozycja i komfortowe warunki w ładnie zaaranżowanej przestrzeni. Jeżeli właściciel salonu traktuje okno wyłącznie jako kilka szyb w ramie, ekspozycja rzeczywiście nie jest potrzebna. Jeśli natomiast chce zbudować prawdziwą opowieść o jego zaletach i funkcjonalności, jest to w pełni możliwe wyłącznie przy solidnie zamontowanym produkcie.

 Nowa oferta kolorystyczna folii dekoracyjnych - Jesień 2016
2016-10-20 11:36:51

Wzbogaciliśmy naszą ofertę folii dekoracyjnych o nowe kolory. Nowe folie dekoracyjne są odpowiedzią na coraz wyraźniejszy trend związany z rosnącą popularnością okien oklinowanych, wśród których coraz popularniejsze są rożnego rodzaju odcienie szarości, aluminium oraz delikatnych struktur drewnopodobnych.